Yakışıklı oyuncu Serkan Çayoğlu Reflex’e konuştu

0
314

serkan-cayoglu-kimdir-5Fox Tv’de yayınlanan Kiraz Mevsimi isimli dizide Ayaz rolüyle milyonların beğenisini kazandı Serkan Çayoğlu. Almanya doğumlu olan genç oyuncu, fotomodellikten oyunculuğa geçiş hikayesini ve hakkında bilmediğiniz daha pek çok şeyi Reflex okuyucularıyla paylaştı. Başarılı, karizmatik ve bir o kadar mütevazi olan genç oyuncuyu daha yakından tanımak istiyorsanız, bu söyleyişiyi dikkatle okuyun.

Fotomodellikten oyunculuğa geçiş hikayeni paylaşır mısın?

Modellik yaparken ayni zamanda okuduğum üniversitenin tiyatro kulübündeki oyunlarda  yer alıyordum. Ancak o zamanlar sadece hobi olarak ilgileniyordum. Daha sonra Türkiye’ye gelip, kamera önü dersleri almaya başladım ve bu sektörde profesyonel anlamda devam etmeye karar verdim.

Kiraz Mevsimi, izleyicilerin çok sevdiği bir dizi olmayı başardı, oynadığın karakteri nasıl buluyorsun, benzer yönleriniz var mı?

Senaryoyu ilk okuduğumda karakteri çok sevdim.  Ayaz; her nek adar ukala gözükse de aslında duygusal bir o kadar disiplinli ve kariyeri konusunda oldukça titiz bir adam. Ben de kariyerim konusunda titiz ve disiplinli biriyim. Benzer özelliklerimiz bunlar diyebilirim.

Rolüne nasıl hazırlanıyorsun?

Senaryoyu okuduktan sonar aldığım eğitimler doğrultusunda çalışmış olduğum isimlerden öğrendiğim tekniklerle role hazırlanıyorum.  Öğrenmem gereken ve kendimi geliştirmem gereken bir çok husus var bu sebeple sürekli olarak oyunculuk adına çalışmalar yapıyorum.

– Set ortamınızdan söz eder misin?

Sette çok keyifli ve samimi bir ortamımız var. Açıkçası bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü biz gerçekten iyi bir ekip olduk. İşimizi severek yapıyoruz. Uzun süredir birlikte çalışıyor gibiyiz. Bu sebeple de enerjimizin ekrana da iyi yansıdığını düşünüyorum.

Bu işi Türkiye’de yapmanın en zor yanları neler?

Bu yolun henüz başındayım ancak Türkiye’de oyuncu olmanın en zor yanı uzun çalışma süreleri olduğunu düşünüyorum. Yeni oyuncu olmama rağmen bu sorunu bizzat görüyorum. Umarım zamanla bu durum minimum seviyeye iner.

“ Benim için dönüm noktası “ dediğin an nedir, paylaşır mısınız?

Almanya’dan Türkiye’ye gelişim dönüm noktam sayılabilir. Ancak tam anlamıyla bir dönüm noktası diyemem. Çünkü hedeflerim doğrultusunda ilerliyorum ve başarıya ulaştıkça kendime belirlediğim hedeflerim artıyor.

Dizi ile birlikte hayran kitlen daha da arttı, tanımadığınız insanların sizi seviyor ve hayranlık duyuyor oluşu ne hissettiriyor?

Aslında tarifi biraz zor. Ancak tabi ki çok güzel bir duygu. İnsanlardan bölüm yayınlandıktan sonra aldığım tepkiler beni motive ediyor. İşime daha iyi konsantre olmamı sağlıyor. Bu da beni ayrıca mutlu eden bir durum.

Neler yapmayı seversin, nasıl vakit geçirirsin?

Çoğunlukla arkadaşlarım ve ailemle vakit geçiririm. Daha önce gitmediğim yerleri görüp yeni mekanlar keşfetmeyi severim. Yaz aylarında planladığım ufak seyahatler beni mutlu eder. Setimizin çok yoğun olduğu bir dönem olduğundan ancak vakit bulabildiğimde takip ettiğim konser ve festivallere katılmaktan keyif alıyorum. Bana en iyi gelen şeylerden biri de spor yapmak. Bunların dışında yeni enstrümanlar öğreniyorum. Müzikle uğraşmayı seviyorum.

Sürekli ekran karşısında olan biri olarak, bedeniniz sizin için önemli. Neler yaparsınız formunuzu korumak için?

Fırsat buldukça çoğunlukla spor yapıyorum. Aynı zamanda sürekli olarak yaptığım sabah koşuları ve yürüyüşlerim var. Bu şekilde bir rutin tutturduğunuzda zaten formda kalabiliyorsunuz. Tabi ki sağlıklı besleniyor olmam da benim için bir avantaj oluyor.

Kendinle ilgili olarak ileriye yönelik neler yapmak istiyorsun?

İleriye yönelik olarak eğitimlerime devam ederek oyunculuk adına iyi yerlere gelmek ve iyi projelerde yer almak istiyorum.

Kısa kısalar…

İstanbul’da en çok vakit geçirdiğiniz mekan? Spor salonum

Kendinizi en huzurlu hissettiğiniz semt? Rumeli Hisarı

İstanbul’un en güzel tarafı? Bir yakadan diğer yakaya vapurla geçerken verdiği keyif

En sevdiğiniz kafe? Blush Atiye
En sevdiğiniz restaurant ? Big plate

Şu an İstanbul’un neresinde olmak isterdiniz? Anadolu Hisarı’nda

İstanbul’da vazgeçemediğiniz alışkanlık? Sahilde sabah koşusu

Sıkıldığınızda nerede olmak istersiniz? Çocukluğumun geçtiği yerde

Görmek isteyip de henüz görmediğiniz yer neresi? Küba

En çok kimi özlersiniz? Anne Baba ve kardeşimi

En sevdiğiniz yemek? Annemin mercimek salatası ve Somon ızgara

En çok sevdiğiniz ses nedir? Dalga sesi

En çok kızdıran şey? Düzensizlik

CEVAP VER