Ucanfil.com’un gizli yazarı “Deniz İstanbul” 2. yazısı ile sizlerle !

0
143

GÜLŞEN YAPSIN BİZ SEYRE DURALIM…

2012 yazı Türk müzik piyasası için çok hareketli geçiyor. Geçen sene müzik sektöründe yaşanan kuraklık bu sene tam tersine dönmüş durumda. Bu yaz müzik sektörünü hareketlendiren iki önemli isim ise Gülşen ve Ozan Çolakoğlu oldu. Aranjörlerin albüm çıkarma furyasına dahil olan son isim Ozan Çolakoğlu’nun albümü, bu yazı en çok hareketlendiren albüm oldu.  Albümde Tarkan iki şarkı ile yer alırken, Gülşen, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Sertab Erener, Göksel, Yalın ve  Manga’nın solisti Ferman albüme konuk olan diğer isimler. Albüm çıkar çıkmaz Tarkan ‘ Aşk Gitti Bizden’ , Gülşen ‘Seyre Dursun Aşk’ ve Sertab Erener’in seslendirdiği  ‘Dım Dım’ şarkıları üst üste kliplendirildi. Bu kadar güçlü ismin yer aldığı albümün esas patlaması ise Gülşen’in Seyre Dursun Aşk şarkısı ile oldu. Sözü ve müziği Gülşen’e ait olan şarkı kısa sürede çok sevildi. Seyre Dursun Aşk, Tarkan’nın Aşk Gitti Bizden ve Ajda’nın Ben Yanmışım’ını gölgede bırakarak albümün en sevilen şarkısı oldu. Ayrıca bu yazın en çok sevilen ve listelerde zirveye yükselen şarkılarından Emir’in Sudan Sebep’i ve Murat Dalkılıç’ın Bir Güzellik Yap isimli şarkısı da Gülşen imzası taşıyor.  Bu yazın en bomba ve en başarılı ismi şüphesiz Gülşen! Bu arada Tarkan’ın Aşk Gitti Bizden şarkısının klibi de Gareth Pugh – S/S 2011 Film videosundan  alıntı.

Bu yazın en çok sevilen şarkılarından birisi ise Erdem Kınay albümünde yer alan Aynur Aydın’ın seslendirdiği ‘İşporta’ isimli şarkı. 12 Çeşit La La Albümü ile dikkatleri bir anda üzerine çeken başarılı sanatçı Aynur Aydın, Erdem Kınay’ın albümünde de yer aldı. Yeni nesil en başarılı şarkıcılardan Aynur Aydın’ın seslendirdiği İşporta da oldukça sevildi. Sözü Deniz Erten’e müziği Erdem Kınay’a ait olan şarkının klip yönetmeni ise Belçikalı yönetmen Şenol Korkmaz’a ait. Şenol  Korkmaz yıllarca sadece Hadise ile çalışmış bir isim. Hadise’nin son albümü hariç nerdeyse tüm kliplerini Şenol Korkmaz çekti. Sinan Akçıl ile yollarını ayıran Hadise, Şenol Korkmaz’ın Sinan Akçıl ile çalışmaya devam etmesi üzerine, Şenol Korkmaz ile de yollarını ayırdı. Türk müzik piyasasının Şenol Korkmaz gibi kaliteli bir yönetmen ile tanışması çok iyi oldu.

Can Tosun Şşt Bak Bi Dedi!

Başarılı besteci, aranjör Can Tosun beklenen single çalışması Şşt Bak Bi  20:12 ‘yi nihayet çıkardı. Daha önce bir çok sanatçı ile çalışan Can Tosun, StarTV’de yayınlanan ve Melek Baykal’ın sunduğu ‘Melek’ isimli sabah programının da jenerik müziklerini hazırlamıştı. Single ‘da Şşt Bak Bi ‘nin dört ayrı versiyonu yer alıyor. Şarkının söz ve müziği de sanatçının kendisine ait. Can Tosun’a hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.

 

Deniz İSTANBUL

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kaynak: Ucanfil.com / Uçanfil Magazin

YASAL UYARI: 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapmakta olan sitemizde ‘KAYNAK: Ucanfil.com / Uçanfil Magazin’ ibareli haberlerin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden medya organlarında kullanılamaz, alıntı yapılamaz. Kaynak göstermeden haberlerimizi yayınlayan basın-yayın organlarına karşı her türlü yasal haklarımız saklıdır.

CEVAP VER