Serhan Arslan'dan samimi röportaj !

0
113

Serhan’ın bilinmeyenleri…”Hayat Bilgisi”, “Cennet Mahallesi” ve son olarak “Yahşi Cazibe”de canlandırdığı rollerle sempati kazanan Serhan Arslan’dan özel açıklamalar..

HAVA ATANLARA BAKMAYIN!

Hangi bölümden mezunsun?
İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezunum…Ailem konservatuvarda okumamı istedi ama ben felsefe okumayı daha çok istiyordum. Zaten çocukluğumdan itibaren setlerdeydim, bu mesleğin inceliklerini öğrendiğimi düşünüyorum. Ama yurt dışında da oyunculuk eğitimi aldım.Felsefe ise beni farklı ortamlara sokuyor, hayatı daha iyi özümsememi sağlıyor. Felsefe üzerine mastır yapmayı düşünüyorum.

“Yurt dışında da eğitim aldım” dedin…
Amerika, İngiltere ve Almanya’daki altı aylık atölye çalışmalarına bursla katıldım.

Ünlü oyuncularla tanışma fırsatın oldu mu?
Sean Penn’den ders aldım.

Niye bunları anlatmıyorsun? Başkası olsa ballandıra ballandıra anlatırdı…
Bakma sen 15 gün paralı workshop’a katılıp sonra da atıp tutanlara… Abartılacak bir durum yok! Sean Penn’in sadece bizim çalışmayla bağlantısı vardı. Dört-beş kez derslerimize girdi. Başta tabii titriyorsun, Sean Penn’i görünce… İlk derste “Şimdi çocuklar oyunculuk” diye söze başlayıp öğreten abi modunda takılmasını bekliyordum ama kafede arkadaşlarıyla takılır gibiydi bizimle…

YÖNETMENLER CESUR DEĞİL!!

Sen komedi oyuncususun. Komedi oynamak zor değil mi?
İşte bunu anlatamıyorsun… Ülkemizde komedi kolay, dramda oynamak zor gibi bir anlayış var. Dramda oynayanlar el üstünde tutuluyor. Yetenek yoksunu oyunculuklar çok cool bulunup ayakta alkışlanırken, komedi oyuncuları gözardı ediliyor. Ben psikopat birini de oynayabilirim ama teklif gelmiyor. Yapımcı ve yönetmenler cesur değiller.

’Hayatta gay’i oynamam’, ’Sevişmem, öpüşmem’ diyenler için ne düşünüyorsun?
O zaman neden bu işi yapıyorlar? Belki bir başyapıtta oynayacaklar, belki hayatlarının rolü gay karakteri olacak. Belki o film; Cannes’da, Oscar’da ödül alacak. Mesela; Ouentin Tarantino bu kafadaki insanlara gay rolü teklif etse, o zaman da teklifi geri mi çevirecekler?

EKİP İÇİNDE EGOSUZLUĞUN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

’Yahşi Cazibe’ reytinglerde çok iyi gidiyor. Bu konuda sen ne düşünüyorsun?
Hani derler ya, “İşimizi yaparken acayip eğleniyoruz” diye… Bizde de durum aynı… Ekip içinde egosuzluğun verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Yönetmeninden ışıkçısına herkes egosunu bir tarafa koyup sete geliyor. Herkes, sete mutlu olmak için gelince de rahat oluyorsunuz, ortaya eğlenceli bir iş çıkıyor.

Bu arada TRT Okul’da ’Kampüs Aktüel’i sunuyorsun…
Evet, bu program için de üniversiteleri dolaşıyoruz. Gençlerin görüşlerine yer veriyoruz. Programımız sadece kampüs sohbetlerinden de ibaret değil! Üniversitelerden etkinlik ve konser haberlerine de yer veriyoruz. Özetle, üniversitelere dair ne ararsanız var programda…

TRT OKUL ÇOK DİNAMİK

TRT Okul yeni kuruldu. Sence ihtiyaca cevap veriyor mu?
Vermek ne kelime, büyük bir eksikliği kapadı. TRT 4’ün program anlayışından çok daha farklı işler yapılıyor. Bence çok dinamik bir kanal. Programda sadece eğitim ve öğretim yok! Trendler de yakından takip ediliyor. İlginçtir, yetişkinler bile bu kanalı izliyor.

SABAH

CEVAP VER