Seren Serengil’e hapis kararına ünlülerden tepki yağdı

0
682

Gülben Ergen ve Seren Serengil arasında yaşanan kavgada son olarak mahkeme Serengil hakkında 3 gün zorlama hapis kararı verdi. Birçok ünlü bu karara tepkisini sosyal medya hesaplarından gösterdi.

Gülben Ergen üç ay önce “Duymayan Kalmasın” programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırdı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil’in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğünü iddia eden Gülben Ergen’in başvurusu üzerine mahkeme Seren Serengil’in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi.

“YASEMİN HANIM İÇİN 3 GÜNÜM FEDA OLSUN”

Seren Serengil bir televizyon kanalında birlikte program yaptığı gazeteci Cengiz Semercioğlu ile birlikte duruma açıklık getirerek ortak bir paylaşım yaptılar. Seren Serengil’in yaptığı paylaşımdaki açıklamaları şu şekilde:

“Yani tabiki bu bizim yaptığımız haberlerle ilgili durum değil. Ben Yasemin hanım için her zaman o müdafaaları yapardım. Evli olan ve yuvası yıkılan ve yuvayı yıkan her kadının karşısında her zaman oldum. Gülben’le de alakalı eleştirilerim de oldu. Ama bunlar bu nedenden dolayı değil hapis cezası… Biliyorsun ki tedbir kararı alınıyor ya tedbir kararından sonra konuşulmaması gerekiyor. Ama tabi ki ben konuşmaya devam ettim. Sana da kuliste dedim ki ‘Ben konuşacağım, gerekirse içeri de gireceğim’ dedim ve şu anda içeri de gireceğim. Yasemin Hanım için bütün 3 günlerim feda olsun. Şu anda Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gidiyorum. Orada da röportajlar filan yaparım.”

ÜNLÜLERDEN DESTEK MESAJLARI

Başta Serengil’in kavgalı olduğu Yeşim Salkım olmak üzere Nihat Doğan, Alişan, Ece Erken ve Kerimcan Durmaz gibi ünlü isimler ise sosyal medyada hesaplarından Seren’e destek mesajları yayınladı.

CEVAP VER