Serdar Ortaç:Sevgilimin eteğine karışılırsa soyunur,şarkı söylerim

0
239

02Serdar Ortaç uzun bir aradan sonra röportaj verdi.

Hürriyet’ten Hakan Gence’ye konuşan Serdar Ortaç aşk hayatı ve siyaset hakkında samimi açıklamalar yaptı. Hükümete övgüler yağdıran Ortaç Ahmet Kaya’ya çatal fırlattığı iddialarını da yalanlayarak Kürtçe şarkı söyleyebileceğini de açıkladı..

Ünlü popçu Kürtler ve Türkler arasında ilk defa bu kadar rahat bir ortam sağlandığını belirterek hükümetin büyük adımlar attığını söyledi..

İşte o röportajın bir kısmı;

Türkiye’de yaşadığınız için mutlu musunuz?

– Hayranlarım taraf tuttuğum zaman bana kızıyor. Kızmasınlar ama hislerimi anlatmak istiyorum.

Buyrun buyrun…

– Süleyman Demirel, rahmetli Turgut Özal, Bülent Ecevit, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz hepsinin yönetimini gördüm. 43 senelik hayatımda ilk kez karşımda, bütün ırkları, kökenleri ve herkesi bir araya toplamaya çalışan merkezci bir hükümet var. Ve bunun yanında belediye başkanlığından gelerek ülke yöneten bir başbakanımız var.

Bu mutluluğun nedenlerini biraz açsanıza…

– Türkiye olmadığı kadar şaha kalktı. Hükümet için “Hep yakınlarını bir yerlere yerleştirdiler, oradan buradan çalıyorlar, kendilerini zengin ediyorlar” dediklerinde üzülüp şaşırıyorum. Ülkeyi de zengin ediyorlar. Türkiye olmadığı kadar rahat bir diyalog ortamına girdi.

Rahat diyalog ortamından kastınız Kürt meselesi mi?

– Kürtler ve Türkler arasında ilk defa böyle bir denge sağlandı.

Bir ara Kürtçe şarkı söylenmesi bile sizi kızdırmıyor muydu?

– Hayır. Asla kızdırmadı.

O meşhur gecede Ahmet Kaya’ya çatal atmadınız mı?

– Asla öyle bir şey olmadı. O gün Ahmet Kaya’ya çatal atan adam olarak piyon seçildim. O gece elim çatala değdiyse buradan ölüm çıksın!

Piyondan ne kastediyorsunuz? Sizi niye piyon seçsinler ki?

– Genç nesil olarak o yıllarda gaza getirildik. Bize “diyaloğa girmeyin” dediler. “Savaşın, hırlaşın, onlar Kürt, onların dilini telaffuz etmeyin” dediler. Bize bunu öğrettiler.

Şimdi ne diyorlar?

– “Hayır kardeşim onlar da insan, onlar da bizle yaşayacak. Aynı İspanya’da dört ırk bir arada yaşadığı gibi.”

Bu sözlerinizden sonra size yandaş demezler mi?

– Yandaş falan değilim! Doğruların yanındayım! Hatamız yandaşlık değil, yanlış öğretilenleri yapmak. “Başı kapalılar üniversiteye gidemez” dediler. Kız arkadaşım İrlandalı, aşırı mini etekler giyiyor. Dün de başörtüsü reklamı için katalog çekti. Ben bisiklete binerken komple bere takıyorum. Kız arkadaşımın yüzünü kapatıp motosiklet kullanıyorum bunların ne farkı var?

İyi de bere ve başörtüsü biraz farklı şeyler değil mi?

– Başörtüsü dinin inancı. Bir daha söylüyorum, Türkiye bir daha böyle adam akıllı hükümeti zor bulur. Yok “Hocacılar varmış; Fethullah Gülen’ler destek yapıyormuş”. Bunda ne var? Herkesin dünyada bir hocası var. Obama’nın Fethullah’ı yok mu? Ülke yönetenlerin danışacağı adamlar tabii olacak.

Peki sizin kız arkadaşınızın mini eteğine karışılırsa ne olur?

– Ak Parti hükümeti bugün sevgilimin eteğine karışır ve kaparsa yarın Taksim Meydanı’nda soyunarak, çığlık atıp şarkı söylemezsem namerdim. Ben başörtüyü yasaklarsam da gelip beni assınlar..

Röportajın devamı:

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=67149&rid=2368&p=1

CEVAP VER