Pınar Aydın'dan Milliyet'e röportaj !

0
68

Pınar’dan samimi açıklamalar !

* Sizi ‘Akademi Türkiye’ yarışmasında tanıdık. Sonra oyunculuğa geçtiniz. Bunun sebebi neydi?

Esas işim müzik. Yarışmadan sonra tesadüfen oyuncu oldum. Ama hep müzikle ilgilenmeye devam ettim. Bu süre zarfında zaten iki kere albüm yapma girişiminde bulundum. Ama hepsi çeşitli sebeplerden dolayı iptal oldu. Nihayetinde üçüncü girişimim başarıyla sonuçlandı.

* Albümde altı şarkı var. Standart bir albüm için bu sayı az değil mi?
Altı şarkıya ilave olarak iki şarkının da değişik versiyonları var. Yani aslında toplamda sekiz şarkı bulunuyor. Ben şarkı sayısının gerektiği kadar olduğunu düşünüyorum. Şu anda herkes single yapıyor. Bu çerçeveden baktığınızda bana ait olan altı şarkının fazla bile gelmesi lazım.

* ’Sustum Geçmişe’ adlı şarkınız neyi anlatıyor?
Bu şarkı benim zamanında çektiğim bir aşk acısıyla ilgili.

* Adı Özgür Çevik mi?
(Gülüyor) Evet. Kendisi o dönem hayatımdaydı ve ona olan hislerimle ilgili yazılmış bir şarkıydı.

* Şu anda görüşmüyor musunuz?
Hayır. Hiç görüşmüyorum.

* Neden görüşmüyorsunuz? Bir düşmanlık mı var?
Hayır. Düşman değiliz. Sadece herkesin hayatı başka yönlere kaydı.

* İki sene iyi kötü beraber olduğunuz bir insanla arkadaşça da olsa görüşmemek biraz garip değil mi?
Bizim Özgür’le arkadaşlıktan öte bir ilişkimiz vardı. O yüzden arkadaş kalmamız imkansızdı. İpleri tamamen kopardık. Kimse başkasıyla ilişki yaşamış eski sevgilisiyle arkadaş kalmak istemez.

“Komedi de oynamak isterim”

* Yeni roje var mı?
Şu anda gelen bir teklif yok. Ama yeniden oyunculuk yapmayı çok istiyorum.

* Nasıl bir karakteri canlandırmak istiyorsunuz?
Eğlenceli bir karakteri oynamayı çok isterim. Çünkü gülmeyi çok seviyorum. O yüzden bir komedi veya gençlik dizisi benim için kelimenin tam anlamıyla ideal olur.

* Emniyet müdürü bir baba ve polis annenin kızısınız. Aile ortamı karakterinizi nasıl şekillendirdi?
Babam emekli olup ikinci mesleği olan mimarlığa başladığında, ben ilkokul üçüncü sınıfa gidiyordum. Annem ve babam erken emekli oldukları için bu durumun bende pek etkili olduğunu söyleyemeyeceğim.

“Şımarmayı seviyorum”

* Kendine fazla güvenen ve şımarık bir insan gibi duruyorsunuz.
Sevdiklerimle şımarmayı çok seviyorum. Ama ciddiyeti seven bir insan da değilim. Bu açıdan haklı olabilirsiniz. Rahat olmayı tercih ediyorum. Hiçbir zaman burnu havada gezen bir insan olmadım. Çünkü bu şekilde büyümedim. Her şeyi zamanında yaşadığım ve sonradan görme olmadığım için gayet alçakgönüllü olduğumu söyleyebilirim.

* Geçtiğimiz günlerde Okan Bayülgen’in, ‘Disko Kralı’ programına dört ay arayla ikinci kez çıktınız. Üzerinize çok geldiler, reyting uğruna programa özellikle çağrıldığınızı düşündünüz mü?
Programın formatını katılmadan önce de biliyordum. Bence Okan Bayülgen, şovunun gereğini yapıyor. Bana her zaman saygılıdır. Ama katıldığım ilk programda, davet ettiği diğer konukları üzerime çok fazla geldi. Şarkıda ne anlattığımı anlamadıklarını ve sesimi duymadıklarını çirkin bir şekilde söylediler.

* Neden üzerinize geldiler?
Biz millet olarak bilip bilmeden eleştirmeyi çok fazla seviyoruz. Karşıdakini eleştirdikçe yükseldiğimizi düşünüyoruz. Bu da beni çok rahatsız ediyor.

“Leopar deseni seviyorum”

* İlk klibinizdeki leopar desenli mayonuz çok konuşuluyor. Normal hayatınızda da leopar desenli kıyafetleri tercih eder misiniz, yoksa bu düşünülmüş bir imaj çalışması mıydı?Kesinlikle düşünülmüş bir imaj çalışması değildi. Ben ilk klibim olduğu için çok deneyimsizdim. Elbiselerimi toplayıp klibin çekileceği yere geldik. Orada spontane verilmiş bir karardı. Ayrıca ben leopar deseni seviyorum ve günlük hayatımda da kullanıyorum.

* Diyelim ki, hayatınızın erkeği karşınıza o çok sevdiğiniz leopar desenli iç çamaşırıyla çıktı. Bu hoşunuza gider miydi?
Erkekte leopar desen hoşuma gitmez. Leopar desen kadında güzel olur. Bir kıyafeti neden bu kadar yargıladıklarını da anlayamıyorum.

ROMANTİZM İSTİYORUM

* Hayatınızda biri var mı?
Hayır, ayrıldım.

* Bir ilişkide karşı taraftan beklentiniz nedir?
Sanırım biraz romantizm bekliyorum.

* Nasıl bir romantizm?
Filmlerdeki gibi. Hem arkadaş olabileceğim hem de duygusallığı yaşayabileceğim biri olmalı.

MİLLİYET

CEVAP VER