NTV Ana Haber’in yeni sunucusu Buket Aydın

0
427
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-06-18 06:53:49Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

NTV Ana Haber’i bundan böyle artık Buket Aydın sunacak.

NTV Gece Bülteni’nin başarılı sunucusu Buket Aydın, görevini bugünden itibaren kanalın beğenilen yüzlerinden Simge Fıstıkoğlu’na devretti.

Medyaradar’ın haberine göre Aydın bundan böyle hafta içi her gün 20.00’de NTV Ana Haber Bülteni ile izleyicisiyle buluşacak.

Daha önce Ana Haber’i sunan Seda Öğretir ise Öğle Bülteni’nde ekranda olacak.

BUKET AYDIN KİMDİR?

Burslu olarak girdiği “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Attila İlhan’ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu. Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk’ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV’ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.NTV’de hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sunmaktadır. Aydın, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında iş adamı Erce Baykal’la evlendi.

CEVAP VER