İŞTE! Kadınların en ateşli oldukları günler

0
114

897891-600x300Gabrielle Lichterman “28 Gün” adlı kitabında, aylık periyodunuzdaki iniş çıkışlara bağlı olarak yaşamınızı önceden belirlemeyi öğretiyor.

Tarih öncesi dönemlerde bile mağara kadınları yumurtlama döneminde doğacak mağara bebekleri için ideal erkeği ararken kaslı, güçlü ve sağlıklı olanı seçiyor. Yumurtlama sonrasında ise minik mağara bebekleriyle ilgilenecek ve onu sevecek daha duygusal ve feminen erkekleri tercih ediyorlardı.

Peki cinsel hayatından kariyere, aile kurmaktan düşüncelere kadınların tüm hayatını baştan sona etkileyen hormonlar ayağımızda pranga mı? Yoksa krizi fırsata çevirmek mümkün mü?

Gabrielle Lichterman “28 Gün” adlı kitabında, aylık periyodunuzdaki iniş çıkışlara bağlı olarak yaşamınızı önceden belirlemeyi öğretiyor. Elvan Yarma’nın Hürriyet için yaptığı derlemeye göre, adet periyodu başlangıcından itibaren ideal cinselliği ne zaman yaşayacağınızın rehberi şöyle:

1. gün: Ağrılara ve şiş vücudunuza rağmen bugün libidonuz tavana vurdu! Testosteron ve östrojen artışı da bonus.

Peki bu iki hormon neye yarıyor? Testosteron meme uçlarınız ve klitorisinizdeki hassasiyeti arttırır ve zirveye daha çabuk ulaşmanızı sağlar. Östrojen de sıvıyı arttırır.

4. gün Eğer bir erkek telefonunuza cevap vermiyorsa, aynı hızla bir başkasını arıyorsunuz. Yükselen östrojen ateşinizi arttırır.

8. gün: Size ufak bir sır verelim; Çiftlerde cinselliğin en yoğun olduğu gün 8. gündür.

12. gün: Kulağınızı yere dayayın. O gürültüyü duydunuz mu? O ses, size doğru koşan binlerce adamın ayak sesleri! Peki onları çağıran ne? Feromonlarınız, vücudunuzun kokusuz kimyasalları erkeği çeker ve tahrik eder.

Çoğu kadın, yumurtlama günü olan 14. güne yaklaştıkça çok fazla feromon üretir. Östrojen ve testosteron bedeninize ve fantezilerinize odaklanmanıza yardımcı olur.

Dönüm noktası; 14. gün: Adet periyodunuzun ilk gününden bu yana yükselen östrojen ve testosteron dalışa geçiyor ama libidonuz hala yüksek. Bugün sadakatsiz olma eğilimindesiniz.

Partnerinizin gözyaşlarını silin, bu onu sevmediğiniz anlamına gelmiyor. Hormonlarınız yumurtanız için en sağlıklı ve en güçlü geni bulmak adına sizi daha kaslı, iri, maskülen erkeklere yönlendiriyor.

19. gün: Lale devri bitiyor! Cinsellik düşüncesi yerlerde.

24. gün: Duygularınız hızla değişiyor. Hiç beklenmedik bir dönüşle libidonuz yükselişe geçiyor ve 28. güne kadar da böyle devam edecek.

Bir an yatağınızdaki yakışıklı adamı düşünürken, iki dakika sonra saçımı hangi renge boyatsam düşüncesine ışık hızında geçişler yaşıyorsunuz.

28. gün: Geldik zurnanın zırt dediği güne! Bugün rahminizdeki kalınlaşma, periyodunuzun başlamasından önceki en yüksek seviyesinde.

CEVAP VER