Hülya Avşar sinemaya 72.Koğuş ile bomba gibi dönüyor !

0
158

4 yıl aradan sonra bir filme imza atan Hülya Avşar, yine çok konuşulacak… Orhan Kemal’in ’72. Koğuş’ adlı eserinden aynı adla beyazperdeye uyarlanan filmde rol alan Avşar, kendisine tecavüz etmeye kalkan adamı öldürdüğü için 15 yıla mahkum olan ‘Fatma’ karakterini canlandırıyor.

72.KOĞUŞ FİLMİNİN FRAGMANI

Filmin konusu özetle şöyle: Yattığı hapishanelerde kendini korumak için olay çıkaran ve bu yüzden pek çok cezaevi değiştiren Fatma, en son Bursa Cezaevi’ne nakledilir. Burada Meryem’i (Songül Öden) kendine arkadaş seçer. Güzelliğiyle hep dikkat çektiği için gittiği hapishanelerde kendisine hep ‘Güzel Fatma’ denilmesine sebep olan mahkum burada da hem dost hem de düşmanlar edinir.

4 MART’TA VİZYONDA

Filmde, Hülya Avşar’ın yanı sıra, Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Songül Öden, Ahmet Mekin, Civan Canova, Devrim Saltoğlu, Nursel Köse, Ayça Damgacı, Volga Sorgu, Zeynel Karaca gibi isimler rol alıyor. Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı ’72. Koğuş’, 4 Mart’ta vizyona girecek.

11 YIL SONRA İLK KEZ

Hülya Avşar’ı, tecavüz öncesi elleri bağlı bir şekilde gösteren bu kareler, internette tık rekoru kırıyor. Türk sinemasına cesur sahneleriyle damga vuran Avşar, en son ‘Salkım Hanım’ın Taneleri’ filminde bir tecavüz sahnesine imza atmıştı.

Emin Babacan / AKŞAM

CEVAP VER