Hülya Avşar isimli 2 büfe davalık oldu !

0
78

Hülya Avşar’ın her ikisinden de Ayvalık tostu yediği ve çok beğendiği iki büfe mahkemelik oldu. Sonunda Cunda Adası’ndaki Avşar Büfe’nin adının Öz Avşar Büfe olarak değiştirilmesine karar verildi

Ayvalık’daki iki Avşar Büfe isim kavgasına tutuştu. Sarımsaklı’daki Avşar Büfe ile Cunda Adası’ndaki Avşar Büfe’nin isimleri dışındaki ortak noktaları dükkânlarının tabelalarını ve içerisini Hülya Avşar’ın fotoğraflarıyla donatmaları. Hülya Avşar, her iki büfenin de ismini ve fotoğraflarını kullanmasına rıza gösterdi. Ayrıca her iki büfeden de Ayvalık tostu yiyerek kendisine sormadan adını ve fotoğraflarını kullanmalarına ses çıkarmayarak hemşerilerinin ticaretine destek verdi. Ne var ki iki Avşar Büfe isim hakkından dolayı birbirine girdi. Sarımsaklı’daki Avşar Büfe, kendisinin daha önce dükkân açtığını belirtip isim hakkının kendisinde olduğunu belirterek Cunda Adası’ndaki Avşar Büfe’den isimini değiştirmesini istedi.

ADININ BAŞINA ‘ÖZ’ GELDİ
İki Avşar Büfe aralarında uzlaşma sağlayamayınca konu mahkemeye taşındı. Sarımsaklı’daki Avşar Büfe, Cunda Adası’ndaki Avşar Büfe’yi dava etti. Mahkeme görülmeden Cunda Adası’ndaki Avşar Büfe, avukatının tavsiyesiyle adını Öz Avşar Büfe olarak değiştirme kararı aldı. Hülya Avşar, iki Avşar Büfe arasındaki rekabeti gülümseyerek karşılarken ‘Her ikisinin de tostu çok güzel’ yorumunu yaptı.

HT MAGAZİN / MEHMET ÇALIŞKAN

CEVAP VER