Rekorlar kıran “Fifty Shades of Grey” yani Grinin Elli Tonu kitabı çıktı!

0
85

Bir işadamıyla öğrencinin sadomazoşist ilişkisi…

Kitap dünyasında büyük ses getiren, Haziran 2011’de yayımlanmasının ardından 37 ülkede 40 milyondan fazla satarak Harry Potter’ın yedi kitabının da satış rakamlarının üstüne çıkan “Fifty Shades of Grey” (Grinin Elli Tonu) bugün piyasaya çıkıyor.

49 yaşındaki iki çocuk annesi İngiliz Erika Mitchell’ın, E.L. James takma adıyla yazdığı üçlemenin ilki, ‘Grinin Elli Tonu’ adıyla ve 50 bin kopya olarak Pegasus Yayınları’ndan çıkıyor.

E. L. James’in ilk romanı olan “Grinin Elli Tonu” milyarder bir işadamı Christian Grey ile toy ve masum bir edebiyat öğrencisi Anastasia Steele arasındaki sadomazoşist bir ilişkiyi konu alıyor. Aşkın acıyla ve eziyetle harmanlanarak okurla buluştuğu bu roman arzu dolu sayfalarıyla satışa çıktığı 2011 yılından bu yana tüm dünyadaki kitap listelerini zorlayarak zirveye yerleşti. Roman, sadece Amazon’un İngiltere’deki internet sitesinde 2012 yılının Mart ayından bu yana 4 milyondan fazla satış yaptı.

E. L. James’in üçlemesinin ilk kitabı olan “Grinin Elli Tonu”nu “Fifty Shades Darker” (Karanlığın Elli Tonu) ve “Fifty Shades Freed” (Özgürlüğün Elli Tonu) takip ediyor. Amerikan medyası Mart ayında sinemaseverlere de müjdeyi verdi ve üçlemenin film haklarını Universal ve Focus Features’ın aldığını duyurdu.

CEVAP VER