Ferman Toprak’dan şok sözler:Ebru Gündeş’in egosu tavan yapmış

0
207

ebru-gundes-101855JRFerman Toprak’dan Ebru Gündeş’e şok sözler ! Tespih şarkısı ile bir anda üne kavuşan Ferman Toprak, İzzet Çapa’ya konuştu.İşte o olay röportajın bir kısmı:

“Sadece Ebru değil, istemeyen mi kaldı şarkıyı” dedi Ferman.“Hatta bir keresinde ‘Rihanna ve Shakira da istedi’ dedim, dört bir yanda haber olduk…” Ver “Tespih”i, al “Umbrella”yı…

– Bırak dalga geçmeyi İzzet… Kuyuya şakadan bir taş attık, 40 akıllı çıkaramadı. Bir gün Beyaz’ın konuk koordinatörü arayıp “Ferman Bey, Tesbih’i Shakira ve Rihanna’nın istediği doğru mu?” diye sormaz mı… Yahu 20 yıldır bu işin içindeyim, bir şarkı tutturdum herkes satın almaya çalışıyor. Hep size hep size mi olacak?

Senden Ebru Gündeş mi istedi “Tespih”i?

– Yok, bestekarını aramış, o da “Şarkının haklarını Ferman Bey’e sattım” demiş. Ama Ebru bir nezaket gösterip beni arasaydı durum çok daha farklı olurdu.

Yani gönlünü alsaydı, şarkıyı da alırdı belki…

– Alırdı tabii; unutma her şeyi parayla satın alamazsın…

Bizzat aramadı diye bozulmuş gibisin?

– Bozulmadım ama insanlardaki bu ego patlamasını aklım almıyor. Bundan 5-6 sene önce “Dert Faslı” adlı şarkıyı satın aldım, okudum, klip çekildi, albümün çıkmasına bir hafta kala bestekardan bir telefon geldi; “Şarkıyı Ebru Gündeş’e de vermişiz, sen albümden çıkar” dedi.

Kimdi bu paylaşılamayan şarkının bestekarı?

– Ebru’nun şimdiki kocası Reza Zarrab…

Cehaletime ver, Reza’nın beste yaptığını bilmiyordum…

– Ben yine de “Ebru Gündeş’tir, Türkiye’nin en büyük bayan vokallerindendir” dedim ve o parçayı çıkardım albümden. Çocuğu 9 ay 10 gün karnında taşıyorsun, doğum yapacağın gün, doğuramazsın aldır diyorlar. Şarkıyı albümden çıkardım, klibi de çöpe attım anlayacağın…

Eh, bir teşekkür almışındır Ebru Hanım’dan…

– Yok canım… Kendi parçamızı onun için albümden atıyoruz, hanımefendi bir teşekkür bile etmiyor. Yeni şarkıyı isterken de zahmet edip kendi aramıyor araya menajerleri falan koyuyor. Kusura bakma ama ondaki kibir ve ego tavan yapmış. Neden bu insanlar “hep bana, hep bana” der? Yahu bırakın biraz başkaları da başarının keyfini sürsün.

İZZET ÇAPA / HÜRRİYET İNTERNET SİTESİ

Röportajın tamamını okumak için: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25661112.asp?yazarid=503

CEVAP VER