Bennu Gerede: Hamileyken daha seksi hissediyorum! – Röportaj

0
182

Bennu Gerede fotoğraflar çekiyor, yazılar yazıyor, yeni projeler düşünüyor… Dört çocuk annesi olduğu düşünülürse, hepsine nasıl yetişiyor?

* Bir kadının nasıl dört çocuğu olup da bu kadar uzun ve bakımlı saçları olur?
Saçlarım uzun ama hiç de o kadar bakımlı değil.17 yaşındayken saçım çok uzundu. Paris’e gitmiştim, “Yepyeni bir hayat istiyorum, farklı olmak istiyorum” deyip kısacık kestirmiştim. Saçımı kestirdiğim an pişman oldum, “Bir daha asla” diye düşündüm. Maskülen olduğum için, uzun saç beni daha feminen yapıyor. Kendimi iyi hissettiriyor. Saçımı toplamayı sevmiyorum. Çocuklarla bu uzun saç kolay değil ama ben seviyorum.

* Hem iş, hem de dört erkek çocuğu… Hepsine nasıl yetişiyorsunuz?
Vallahi bir şekilde oluyor. Öyle saat 9-6 bir işim yok ve çok şükür iş yaptığım zamanlar, yaşamamız ve evi geçindirmek için yetiyor. Böylece çocuklarımla bol bol vakit geçiriyorum. Bazen çekimlere benimle geliyorlar.

*Sadece kendinize ait zamanlarınız oluyor mu?
İşim yoksa ata biniyorum, pilates ve spor yapıyorum, yazı yazıyorum, kitap okuyor veya arkadaşlarımla görüşüyorum ama o da yetmiyor. Çocukların tatilleri başladığında ikisi anneanneye; biri babayla, diğeri de kendi babasıyla Londra’ya gidiyor… Ve ben de bu sefer iki haftalığına Amerika’ya gidiyorum, o yüzden çok heyecanlıyım. Arada bir benim de bir yerlere kaçmam lazım yoksa mümkün değil, hep çocuklar, hep İstanbul… Enerjim tükeniyor.

* Kaç yaşındalar?
İkizler 12 olmak üzere. Kai çok inatçı, güçlü, tam bir ‘survivor’; bu hayatta her şeyin üstesinden gelir. Üçüncü oğlum, Miro çok duygusal ve romantik; akustik gitar çalıyor, şarkı söylüyor… Tatlı, şeker bir çocuk. İkizlerden Daren içine kapanık, çok bilmiş, fazla göz önünde olmayı sevmiyor; Dilan’la çok iyi anlaşıyoruz, çok ortak noktamız var. Grafiti, kaykay ve snowboard yapıyor, daha sanatsal takılıyor. Ben çocuklar için masal kitabı yazdım, Dilan resimlerini yapıyor, böyle de bir işbirliğimiz var.

* Onlarla her şeyi konuşuyor musunuz? Özel hayatınıza karışıyorlar ya da yorum yapıyorlar mı?
Her şeyi konuşuyoruz… Bir yere kadar, tabii ki. Ben de onlara “Sevgilin mi var?” diye sorarım…

* Onlar size bunu soruyor mu?
Romantik olan, 10 yaşındaki Miro soruyor. Mesela cep telefonuma mesaj geliyor, hemen “Sevgilinden mi?” diye soruyor. Çok şeker! Hem anne ve çocuklarız, hem de arkadaş. Sanırım o aradaki ince çizgi iyi oturdu, ileride daha da iyi oturacak.

* Onlar size ‘aşklarını’ anlatıyor mu?
Biri anlatmasa bile; diğerleri, kardeşleri gelip (onun olayını) anlatıyor.

* Bir gün hepsi birer genç erkek olacak. Bunu ara ara düşünüyor musunuz?
Çok düşünüyorum. Eminim çok güzel olacak. Etrafımda bir dolu genç insan olacak.

* Bir de kızınızın olmasını ister miydiniz?
Bir dönem çok istedim. Hatta Miro ya da Kai doğmadan önce de aklıma geldi. Olmadı. Kızım olsun istedim. Ama olmadı diye üzülmedim.

* Annelik size ne öğretti?
Sabırlı olmayı, sevmeyi, paylaşmayı… Annelik, o uçuk tarafımı dengeliyor.

* Dört çocuk doğurdunuz. “Vücut ölçülerim değişir, kilo alırım” diye çekinmediniz mi?
Hiç. Aklımın ucundan bile geçmedi. Sıfır! Hatta hamileyken kendimi daha çok beğeniyordum. Daha kadınsı, daha çekici, daha seksi hissediyordum. Her seferinde kendi kendimi, “Daha kaç sefer hamile kalacaksın ki?” diye rahatlatıyordum… Gerçi bu konuda yanıldım, her birini son sandım, sonra yine hamile kaldım, dört çocuğum oldu. Hamileliklerimin keyfini sonuna kadar yaşadım.

*Kendinizi süper bir anne olarak mı hissediyorsunuz? Yoksa bu konuda eksik hissettiğiniz yönleriniz de var mı?
Yok canım, ben de hatalar yapıyorum. Ama sonra çocuklarımla konuşuyorum, yanlış yaptım diyorum ya da gerekirse onlardan özür diliyorum. İnsan yanlışlarını paylaşınca rahatlıyor. Anne olarak hep kendimi onların yerine koymaya özen gösteriyor, onların yaşındayken nasıl hissettiğimi hatırlamaya çalışıyorum. Buna çok dikkat ediyorum.

Röportaj: Suzan Yurdacan
Fotoğraflar: Koray Erkaya

CEVAP VER