Bengü'nün 2011 albümü Dört Dört'lük olmuş

0
102

Bengü bomba gibi döndü ! Yeni albümü ‘Dört Dörtlük’ü yayınlayan popçu Bengü, giderek daha da geniş bir hayran kitlesine kavuştuğunu söyledi…

Albüme ismini veren ’Dört Dörtlük’ slow bir şarkı. Albümün adı neden bu oldu?
Parçanın slow olmasına çok takılmadım. Bu şarkının bir Şehrazat bestesi olması ve bir albüme verilebilecek en güzel isimlerden biri olması nedeniyle albüme adını verdik. Bu, albümün her şeyiyle dört dörtlük olduğunu ve içimize sindiğini belli eden bir tabirdi. Albümün çıkış parçası ’Aşkım’, sloganı ise ’Dört Dörtlük’ oldu.

KARI KOCA GİBİYİZ!

Albüm çıktığı gün, 17 tane radyo gezmişsiniz ve kendinizi anons etmişsiniz. Nereden aklınıza geldi, kimin fikriydi bu?
Prodüktörüm Deniz Erdem, çok akıllı ve zeki biri. Bu da onun fikriydi ve ben de onayladım. Aslında çok basit bir şey… Sonuçta bir albüm yapıyorsunuz, şarkıyı da kendinizin götürüp teslim etmesi lazım, normal olan bu… Ama demo CD’ler yollanıyor, telefon bağlantıları yapılıyor. Tabii ki o da bir yöntem. Ama ben o günün heyecanını bütün radyocu arkadaşlarımla, İstanbul sokaklarında koşturarak yaşadım.

Radyocular size nasıl tepki verdiler, şaşırdılar mı?
Çok mutlu oldular. Ben hep derim: “Biz radyocu arkadaşlarımla karı-koca gibiyiz” diye… Destek vermezlerse, yaptığımız emek tam yerini bulamaz.

Bu kadar mutlu olduktan sonra sürekli çalıyorlardır….
Çalıyorlar… Şarkı da çok sevildi. İlk defa dinlediler o gün ama radyonun içinde herkes ayağa kalkmış dans ediyordu. Bütün radyolarda ilk sırada çalınıyor ’Aşkım’. Sanal ortamda ve sosyal medyada da çok ilgi görüyor. İlk defa bir albümümde bu kadar çabuk tepki alıyorum.

İlk albümünüz 2000 yılında çıktı. O zamanki Bengü’yle şimdiki Bengü arasındaki farklar neler?
İster istemez yaşın büyümesiyle beraber daha olgun bir ruh, daha sağlam kararlar verebilme, daha alttan alabilme, birçok tecrübe söz konusu… Her albümde ruhuma, müziğime, sesime başka şeyler ekliyorum. Şimdi daha büyümüş, daha bilinçli, ve daha farkındayım.

KIYMET BİLİYORUM

O zamanlar neyin farkına varmıyordunuz?
İlk albümden sonra, ikinci albümü yapar mıyım, yapmaz mıyım bilmiyordum. Yani bu tarz planlarım ve kendime güvenim çok yoktu. Şimdi, bir şeyleri başardım ve her geçen gün daha fazla merdiven çıkıyorum. Bir kere elimdekinin kıymetini biliyorum. Aile birliğinin ne kadar önemli, dostlarımın yanımda olmasının ne kadar güzel olduğunu anladım.

Bir albüm çıkarsanız ve işler iyi gitmese ne yaparsınız?
Bir sonrakinde daha iyisini yapmaya çalışırım.

HAK ETTİĞİM YERDEYİM

“Bırakmam bu işi” diyorsunuz yani…
Yok, o beni bırakana kadar ben zaten bırakmam. O da beni herhalde 15-20 sene daha bırakmayacak.

Peki kendinizi 10-15 sene sonra nerede görüyorsunuz?
Bir kere emeklerim boşa çıkmadığı için, kendimi hak ettiğim yerde görüyorum. Hiçbir zaman da “Keşke daha iyi yerlerde olsaydım” demedim. Çünkü her seferinde gördüğüm manzara daha yukarıda ve daha büyük bir kitleye ulaşıyorum. Bugün Anadolu’nun her yerine konsere gidebiliyorsam ve gittiğim yerler tıklım tıklım doluyor, bütün şarkılarım ezbere söylenebiliyorsa, demek ki hak ettiğim yerdeyim. Ama bunun sonu yok!

POLEMİKLERLE KİMSEYİ KIRMADIM

Bir dönem Hande Yener ve Demet Akalın gibi isimlerle polemiklerin içinde yer aldınız. Şimdi o anlamda karşımızda daha sakin bir Bengü mü var?
Sakinlik açısından değil de, daha bilinçli, daha emin diyebiliriz. Bana bir şey söylendiğinde ben de cevap verdim ama artık öyle bir tarzım yok! Hiçbir zaman da olmayacak.

Peki, aileniz sizi bu konuda uyardı mı?
Hayır. Çünkü ben bugüne kadar kimseyi kıracak bir harekette bulunmadım. Hiçbir arkadaşımın yüzüne bakıp da selam veremeyecek duruma düşmedim. Ben hep şakayla karışık cevaplar verdim. Kimseyle ne bir davam, ne de bir mahkemem oldu.

Peki, hayranlarınız yanınıza geldiğinde size nasıl hitap ediyorlar? Sevgisini ilginç şekilde gösteren oldu mu?
Şunu başarabilmişim; anneler kızları gibi, benden büyük beyefendiler kız kardeşleri gibi görüyor. Sokağa çıktığımda hiç somurtan biriyle karşılaşmıyorum. Herkes bana sarılıp öpüyor. Fotoğraflarımı çekiyorlar. Hep çok ilgi görüyorum.

EVLİLİK YÜZÜNDEN KAVGA ETMEYİZ!..

Geçen gün televizyonda rast geldim. Erkek arkadaşınız Akın Altan’a “Ne zaman evleneceksiniz?” diye sordular. O da “Evliliği düşünmüyorum” dedi…
İyi demiş, aferin ona. Biz Akın’la dokunulmaz bir şey yaşamak istiyoruz. O gün saat 24.00’te doğum gününden çıkmışız. Ona “Evlilik ne zaman?” diye sordular. O da “Ne evliliği bu saatte?” dedi. Evliliğe daha çok var….

Bu aranızda bir kavga nedeni oldu mu?
Yok, öyle şeyler için kavga etmeyiz. Allah daha büyük kavga nedenleri vermesin.

SABAH

CEVAP VER