Bengü: Hep veda eden oldum – RÖPORTAJ

0
131

569785-604x340Son single’ı ‘Saygımdan’ dilden dile dolaşırken, ölümden döndüğü trafik kazasından, yaşadığı ayrılığa kadar birçok konuyu konuştuk… İşte son dönemin en samimi Bengü röportajı…

‘Saygımdan’ adlı üçüncü single’ınız piyasaya çıktı. Nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Single çıkalı bir ay oldu ama kısa sürede herkes şarkıyı çok sevdi. Şarkının internetten indirilme sayısı da müthiş rakamlara ulaştı.

Şarkının bu kadar beğenilmesini bekliyor muydunuz?
Şarkımıza güvendiğimiz ve samimi bulduğumuz için, böyle bir başarıyı bekliyorduk; sürpriz olmadı. ‘Yaralı’ şarkımın çok sevilmesinde sonra söz yazarı ve bestecisi Zeki Güner ile birlikte yakaladığımız uyumu devam ettirdik. Ben şarkıyı yürekten söyledim, dinleyiciler yürekten sahip çıktı.

Sizce şarkının bu kadar sevilmesinin sebebi ne?
Başarısının nedeni samimiyeti ve sadeliği bence. Çünkü samimi bir şarkı oldu. Bu samimiyet, dinleyenlere de geçti. Ben, ‘Yaralı’ şarkımda farklı tarzda müzik yapacağımın sinyalini vermiştim. İçimden geleni yaptım ve sevildi. Zamanında çok şatafatlı şarkılar yaptım. Şimdi, şarkı neyse onun önüne geçmeden, şarkının patlamasını istiyorum.

‘Saygımdan’ı özel hayatınızla bağdaştıranlar oldu. Uzun süreli ilişkinin bitiminin ardından “Acaba bu sözler eski sevgiliye mi söyleniyor?” dediler…?
Böyle düşünülmesi normal ama ben özel hayatıma göre seçmedim hiç. Sipariş de vermedim. Yaşadığım döneme denk gelmesi bir tesadüftü. Ama baktığınızda herkesin ayrılığına değen durumlar olduğu için çabuk benimsendi. Şarkının sözleri öyle dolu dolu ki her bir cümlesini sahiplendi dinleyenler.

Şarkı sözünüzdeki gibi “Eğdirmem başımı kimselere ama sana yerle bir oldum…” dediğiniz oldu mu?
Hiç yerle bir olmadım. Kalbim ne istiyorsa onu yaptım. Zaten yerle bir olmak kişinin kendi tercihi. Kafamızda aşk dediğimiz bir şey yaratıyoruz ve ona âşık oluyoruz. Bir süre sonra onun kafamızda yarattığımız hayal olmadığını anlayınca geriye iki seçenek kalıyor. Yerle bir olmak ya da sağdan sağdan devam edip sevdanı ziyan etme pahasına da olsa kaçıp gitmek.

Bengü hangisini seçenlerden?
Bugüne kadar yerle bir olmak yerine saygıyla veda edenlerden oldum.

Albüm ne zaman gelecek?
Herhalde mart ortası gibi hazır olur. Şu anda stüdyoda çalışmalar yapılıyor. Yine Zeki Güner’in şarkıları var. Yeni tanıştığım genç yetenekli bir arkadaşımızın şarkıları var ve bir sürpriz düetim olabilir. Bunun kim olduğunu söylemeyeyim ama çok şaşıracaksınız. 10 şarkıyla mart ayında karşınızda olacağım merak etmesinler.

Bengü duygularını nasıl anlatır bize?
Dümdüz giderken bir anda frene basıp durup düşünmek bu. Bir hedefim yok. Hedefim yarın sabaha güzel uyanabilmek. Anı yaşamak, o an ona şükretmek. Kazadan sonra kafamda kocaman bir yarık vardı. O geçti. Her şey geçiyor… Kendimi fark ettim artık ben. Kendimi daha çok şımartıyorum. Hem dostlarımızın hem de özel hayatımızda kim varsa onların kalbine kiracı olarak giriyoruz. Belli bir saatten sonra ev sahibi sana çık diyor ya da sen o evin duvarlarını beğenmiyorsun kendin çıkıyorsun. Tam olarak satın alamadığımız hiçbir şey için üzülmeye gerek yok.

Evliliğe giden uzun bir ilişki yaşarken ayrılık haberiniz herkesi şaşırttı. Şu anda neler hissediyorsunuz?
Biz kadınlar çok kırılganız. Bir ilişkiye çok uzun süre emek veriyoruz. Haliyle ayrıldıktan sonra içimize kapanabiliyoruz. İnsan, kendini o süreci atlatmak zorunda hissediyor. O yüzden güçlü olmak zorundayız. Kendimizi işimize veriyoruz. Ben hayatıma çok mutlu şekilde devam ediyorum.

Bekâr, güzel, başarılı bir kadın olarak şu an yeni bir ilişkiye hazır mısınız peki?
‘Kimseyi istemiyorum hayatımda’ gibi bir durumum yok ama şu var ki hazır değilim henüz. Şimdi yeni baştan kendini tanıtmak, güvenmek pek meşakkatli. Bu özellikle bizim meslekte böyle. Hep uzun ilişkiler yaşadım, çok kişi de tanımadım. Şimdi böyle bir dönemde nasıl cesaret ederim bilemiyorum. Yaşayacağız ve göreceğiz …

Aşkta geçmişi ve şimdiyi değerlendirir misiniz?
Bugüne kadar birlikte olduğum her erkek beni ömrümü geçireceğim kişiye hazırlıyor. Ve şu an kendimle müthiş bir aşk yaşıyorum.

Evlilik kurumuna olan saygınız devam ediyor mu?
Evliliğe bakışım değişmedi, bu kuruma olan saygım devam ediyor. Ama şu sıralar evlilik gibi bir düşüncem yok.

Hayatınızda nefret, kin ve ah’lar var mı?
İnanın ki yok. Ayağımı kaydırmaya çalışan çok insan oldu. Bu yolculukta işin arka tarafında olan entrikalar da var. Hep olacak. On çuval para da ödedim ama ah etmedim. O yüzden inan bana Allah yardım ediyor. Sen ne duygu verirsen Allah sana onu geri döndürüyor. O yüzden nefret, kin ve ah’lar yok benim hayatımda.akşam

CEVAP VER