Aranan best model bulundu: Caner Tanrıverdi ! – Röportaj

0
505

4O Best Model of Turkey 2012 , Best Gentleman i Caner Tanrıverdi. Yarışma sonrası modelliğe başlayan ve kısa sürede başarıyı yakalamış bir model. İstanbul Fashion Week kapsamında Hakan Akkaya defilelerinde adından sıkça söz ettirdi. Kendisiyle yarışma sonrasında hayatında olan değişiklikleri, modellik kariyerini ve önümüzdeki sezon yer almayı düşündüğü tv projeleriyle ilgili konuştuk. Çekimleri İzmit Seka Fabrikası ve Şilede gerçekleşen moda çekim fotoğraflarını da ilk kez benimle paylaştı. Bu ismi daha çok duyacaksınız benden söylemesi. Keyifli Okumalar…

Öncelikle seni Best Model of Turkey  2012 Türkiye 5.cisi (Best Gentleman) olarak tanıdık. Yarışmadan önce modellikle ilgileniyor muydun?

Hayır. Modellik serüvenim bir arkadaşımın benim yerime Best Model formunu doldurup yarışmaya başvurması ile başladı.

Caner Tanrıverdi kimdir? Bize biraz kendinden bahseder misin?

Caner aslında çocukluk yıllarından beri tutku ile spor yapan, biraz hiperaktif birazda sert mizaçlı biri. Aslen Bursalı yım. Çocukluk yıllarım orada geçti. Şuan Karabük Üniversitesi nde okuyorum ve son sınıf öğrencisiyim. Bir dönem profesyonel futbol oynadım.

Bir dönem profesyonel futbolcu olduğun için yarışmaya hazırlanmak zor olmasa gerek…

Yaşam tarzım spor ile çok iç içe olduğu için ekstra çaba harcadığımı söyleyemem ama elbette ki prestijli bir yarışma olduğunun bilincinde titizlikle ilerledim.

Peki, yarışmaya hazırlanırken bir günün nasıl geçiyordu?

Artık nerdeyse her günüm bir diğerinin aynısıydı. Sadece okul ve spor salonu arasında mekik dokudum diyebilirim.

Senin için yarışmadan sonra neler değişti?

Yarışmanın öyle bir ambiyansı var ki aslında o ortama girdiğin andan itibaren sihrini gösterdi ve ben Best  Model  5.si seçildikten sonra bir çok ünlü modacıdan ve çok klasik gelebilir ama bir çok yapımcıdan projeleriyle ilgili teklifler aldım.

Gerçekten yarışmadan aldığınız derece başarınızı ve sektörde yer edinmenizi bu denli etkiliyor mu?

Öncelikle 1000 kişi arasından Türkiyenin en iyi 5 mankeni arasına girmek zaten modacı ve yapımcıların dikkatini çekmek için iyi bir başlangıç. Sonrasında da sektörde sizi yetiştirecek ve doğru bir yol çizmenizi sağlayacak bir ekip ile çalışıyorsanız zaten başarı kaçınılmaz bir hal alıyor. Menajerlerimin bu konuda donanımlı olduklarına inanıyorum.

Best Model moda ve tv starlığı için bir basamak mı, bu konuda ne düşünüyorsun?

Tartışmasız öyle… Yarışmanın 25 yıllık geçmişine bakıldığında dizi , sinema ve modellik sektöründe geçerliliği olan bütün isimler Best Model ünvanına sahip. Ben de yarışmadan aldığım bu unvan ile bir çok ünlü modacının defilesinde yer alma şansı buldum ve önümüzdeki sezon için de tv dünyasında yer alacağımın müjdesini de buradan verebilirim.

Hangi defilelerde yer aldın, kimlerle çalıştın?

İki sezondur İstanbul Fashion Week te Hakan Akkaya nın modeli olarak podyuma çıktım. Yakın bir tarihte Karadeniz Fashion Weekte yine podyumda olacağım.

Önümüzdeki sezon hangi tv projesinde olduğundan bahsedersek….

Yeni sezonda gençlik komedi tarzında bir dizi projesi ile görüşmeler yapmaktayız. Senaryoyu çok beğendim. Görüşmeler olumlu olup imzalar atıldığında yaz aylarında oyuncu koçu ile beraber diziye hazırlık için sıkı bir kampa gireceğim.

3

Yer alacağın projelere kendin mi karar veriyorsun?

Hayır. Projelerin değerlendirilmesi ve kariyer planlamam anlamında kararları menajerlerim Emrah Yıldız ve Neriman Sil ile ortak olarak yürütüyoruz.

İleride kendini nerede görmek istiyorsun, hayalin ne?

İyi bir model olmanın yanı sıra oyunculuk anlamında başarılı ve çizgisini bozmayan kaliteli yapımlarda başrolde olmak istiyorum.

Oyunculuktan bahsetmişken modellikten gelen ve başarılı bulduğun oyuncular kimler?

Yine Best Model geçmişi olan; Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman ve Burak Özçivit gibi bir çok ismi örnek verebilirim.

Son dönemde pek çok yabancı model ülkemizde boy gösteriyor. Bu seni tedirgin ediyor mu?

Hayır , rahatsız olmuyorum. Kişi eğer başarılı bir model ise zaten senin tercih edilmene engel olmuyor.

Bu sene de yarışmaya katılacağını duydum. Birincil ağzından doğru mudur?

Henüz karar vermedim ama soğuk ta bakmıyorum. Sürece göre karar vereceğim diyebilirim.

Son olarak bir model olarak modayı nasıl tanımlarsın?

 Yenilik ve kendini ifade edebilme biçimi olarak görüyorum.

GECETURK RÖPORTAJ: CELAL BAYRAK

CEVAP VER