Ajda Pekkan hayatını Şamdan'da anlattı

0
84

Ajda’dan çok samimi açıklamalar…Müzik dünyasının Süperstar’ı ve Türkiye’nin en önemli stil ikonlarından biri olan Ajda Pekkan; Twist markası için hazırladığı koleksiyonuyla, Nihat Odabaşı’na poz verdi.

Pekkan; yıllardır gözü gibi baktığı ’Ajda Pekkan’ markasını ve kendisiyle ilgili bilinmeyenleri de anlattı…

HASSAS BİRİYİM

Yıllardır içimde yaratıcı bir ruh gezinip durur. Yorumculuk dışında kişiliğimi, tarzımı yansıtabileceğim bir şeyler tasarlama hayalim hep vardı.

Twist eğlenceli, dinamik ve beğendiğim bir marka. Böyle bir koleksiyon hazırlama fikri beni çok heyecanlandırdı.
Tasarımlarım, sanatın pek çok dalı ile beslenerek ve yenilenerek devam etmekte olan yolculuğumun meyveleri…
Kıyafeti taşımak, bütünüyle o insanın duruşu ile anlam kazanır.
Çünkü imaj; sadece üzerinizdeki giysiyle kendinizi ifade edebileceğiniz bir olgu değildir. Kıyafetinizi; saçlarınız, aksesuvarlarınız, ayakkabılarınız ve çantanızla doğru olarak tamamlayabilirseniz, güzel bir şıklık elde edebilirsiniz. Ayrıca bilginiz, görgünüz, konuşma biçiminiz, beden diliniz ve ses tonunuz da bırakacağınız etki açısından önemli.
Ajda Pekkan’nın da yakından tanındıkça anlaşılabilecek bir iç dünyası var. Sanatçı kişiliğinin duyarlılığı ve hassasiyeti ile oluşturduğu, zengin duyguları barındıran bir dünya…
Ajda Pekkan sıcak, şefkatli, paylaşmaktan mutluluk duyan, disipline önem veren, sezgi gücü yüksek, biraz hassas, tüm canlıları seven ve korumak isteyen biri…

ÇOK ÇALIŞIYORUM

Etkileyici, doğru ve kalıcı bir kimlik oluşturabilmek ve bu kimliği koruyabilmek, başlı başına sabırlı olmayı ve çok çalışmayı gerektirir.
Ben de Ajda Pekkan’a hayatımı adadım. Geriye dönüp baktığımda; verdiğim onca mücadelenin, sınırsız fedakarlıkların, yorgunluktan bitkin düşene kadar ama asla yılmadığım çalışmalarımın hepsi sanat aşkım içindi. Bu öyle büyük bir aşk ki; her geçen gün içimde daha da büyüyor. Büyüdükçe, sorumluluklarım da artıyor.
Çünkü kendime ve Ajda Pekkan’a duyduğum saygı bunu gerektiriyor.

HER ŞEYİM PROGRAMLI

Hayatımı büyük bir disiplin ve program içinde yaşıyorum. Rastgele yaşasaydım, belki bugün bu röportajı yapma gereğini bile duymazdınız benimle… Çünkü Ajda Pekkan da tarih olur giderdi…
En önemli şeyin sevgi olduğunu, sevgisiz yaşanamayacağını biliyorum.
Önce kendinizi sevecek ve çok değerli olduğunuzu bileceksiniz ki; kendiniz için emek harcayın.
Hayatın şifresini çözmeye çalışıyorum, hayat benimkini ne kadar çözdü acaba merak ediyorum. Hayatla tabii ki düello etmek yanlış ama hayatın bizimle düello yaptığının da farkındayım.

ODABAŞI İLE ÇALIŞTIM

Yeni albümümde Sinan Akçıl’a, Tarkan’a, Nazan Öncel’e, Serdar Ortaç’a ait parçalar var. Albümün adı da ’Farkın Bu’. Albümdeki fotoğraflar bu çekimde de olduğu gibi Nihat Odabaşı’na ait…

GÖRÜNMEMEK GİBİ BİR TELAŞIM YOK!

Yoğun bir program içinde yaşıyorum. Haftalar hatta aylar sonrası için neler yapacağım bellidir. Tiyatrolara, vizyondaki filmleri izlemeye, çarşı pazar dolaşmaya, dostları ziyaret etmeye pek vakit bulamıyorum. Görünmemek gibi bir telaşım yok! Fırsat bulduğumda beni bir yerlerde görebilirsiniz.

AKSESUVARLAR ÇOK YAKINDA!

25 parçalık bu koleksiyon beni yansıtıyor. Bu çalışma için geçmişteki albüm kapaklarımı, konser videolarımı inceledik. Gardırobumu gözden geçirdik. Koleksiyonda; hem Ajda Pekkan’ın sahne ışıltısını yansıtan, hem de Ajda’nın günlük hayatta kullandığı eşofman altları, tişörtler, fileler, spor atletler var. Kıyafetleri düğmesine kadar ben seçtim. Sonbaharda çantası, kolyesi ve eldiveniyle bütün bir koleksiyon olacak.

HAZ ALMAK İÇİN YEMEK YİYORUM

Sağlıklı ve bilinçli besleniyorum. Güne iyi bir kahvaltıyla başlarım. Masamda peynir ve zeytin çeşitleri, tereyağı, bal, reçel, bazen yumurta bulunur. Tam buğday ve tahıllı ekmek yerim.
Benim için güzel yemek yemek, hedonist zevklerimden biridir. Yemeği sadece karnımı doyurmak için değil, haz aldığım için yemek isterim. Bizim mutfağımız çok zengin ve lezzetlidir. Ama diğer kültürlerin yemeklerini tatmayı da seviyorum.
Güzel bir yemek benim için ancak güzel bir sunumla değer kazanır. En büyük zevklerimden biri de soframı sevdiklerimle paylaşmaktır. Hayat paylaştıkça anlamlı… Öyle değil mi?

ŞAMDAN

CEVAP VER