49. Altın Portakal heyecanı başladı!

0
190

BU yıl 49’uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne davet edilen sanatçılar uçaklarla Antalya’ya gelmeye başladı. Sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray, Engin Çağlar, Nuri Alço, Salih Güney, Selda Akkor, Sümer Tilmaç gibi sanatçılar havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Türk sinemasının en uzun soluklu festivali Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, bugün saat 18.30’da yapılacak kokteyl ile resmen başlayacak. Saat 21.00’de de Cam Piramit’teki Açılış Töreni’nin ardından ’Onur Ödülleri’ sahiplerine verilecek.

Festivale katılacak sanatçılar, uçaklarla Antalya’ya gelmeye başladı. Sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray, Engin Çağlar, Nuri Alço, Salih Güney, Selda Akkor, Sümer Tilmaç gibi ünlü sanatçılar İstanbul’dan saat 14.40’da kalkan uçakla Antalya Havalimanı’na geldi.

Kalabalık hayran kitlesi tarafından karşılanan sanatçılar, sevgi gösterileri arasında otobüslerine yürüdüler. Festival yetkilileri Türkan Şoray’ı çiçek vererek karşıladı. Hayranlarının arasından el sallayarak geçen Şoray, eşarbı ve güneş gözlüğüyle dikkat çekti ve yanına yaklaşan hayranlarını kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Annesi Ahu Çiçekçi’nin kucağındaki 14 aylık ’Ada’ bebeği öpücük yağmuruna tutan Şoray, “Ben seni yerim. Bakın beni karşılamaya gelmiş. Ne güzel bir karşılama, çok mutlu oldum” dedi.

Sevgi gösterilerinin ardından aracına doğru yürüyen Şoray, hayranlarına el sallayarak alandan ayrıldı.

Sanatçıların Antalya’ya gelişi akşam saatlerine kadar devam edecek.

DHA

CEVAP VER