2 ünlü isim Ak Parti'den aday adayı oldu !

0
243

2 oyuncu meclise girmek için ilk adımı attı ! TÜRKİYE’de 1970’li yıllarda söylediği ’Bim bam bom’ adlı şarkıyla tanınan Yasemin Kumral Şimşek, İzmir milletvekilliği için Ak Parti’den aday adayı oldu. Partinin kurucuları arasında yer alan Şimşek, 1940’lı yılların ünlü şair ve yazarlarından Ahmet Muhtar Kumral’ın kızı.

Atatürkçü şair, edebiyat öğretmeni merhum Ahmet Muhtar Kumral’ın kızı olan Yasemin Kumral Şimşek, babasının kurduğu Mustafa Kemal Derneği’ni de yaşatıyor. Şimşek, Mevlana beyitleri üzerine besteler yapıyor.

’GENÇLİĞİMİN ŞARKICISI’

Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Yasemin Kumral Şimşek’in 2002 genel seçimlerinde İzmir’den milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak, “Kendisi partimizin kurucularından. 2002 yılında 2. bölge 5. sıradan milletvekili adayımızdı. Benim gençliğimin şarkıcısı. Bugünün gençleri hatırlamayabilir ama biz onun şarkılarıyla çok eğlenirdik. Aday adayı olması bizi çok mutlu etti” dedi.

KAAN GİRGİN DE İZMİR’DEN ADAY ADAYI

Tiyatro ve dizi oyuncusu 44 yaşındaki Kaan Girgin de Ak Parti’den İzmir milletvekili aday adayı oldu. Bir dönem özel bir bankanın reklamlarında oynadığı ’Bay pardon’ karakteri ile de tanınan Girgin, dizi oyuncusu Ceyda Düvenci ile 2002 yılında evlenmiş iki yıl sonra boşanmıştı. Akademisyen, gazeteci Atilla Girgin’in oğlu olan Kaan Girgin, en son 2008 yılında ’Miras’ adlı filmde rol aldı. Girgin, Samanyolu TV’de yayınlanan ’Sır Kapısı’ adlı dizide de oynadı.

HÜRRİYET

CEVAP VER